Lazerle Dövme Silme

Dövme yaptıranların sayısı giderek artmakta ve pişman olanlar da eşit oranda çoğalmaktadır. Dövme yaptıran kişilerin 25 % ’i yaptırdıkları desenden memnun kalmıyor. ya da yaşları ilerledikçe çocukça buluyorlar. Böylece dövme silme işlemi de giderek daha fazla talep görmeye başlıyor. Eğer siz de dövme sildirmek istiyorsanız, güzel haberler verebiliriz. Lazerle dövme silme ile, minimum yan etki ile istenmeyen dövmenizden kurtulabilirsiniz.

Lazerler, yüksek yoğunluklu bir ışık demeti ile pigment renklerini kırarak dövmeleri silmeye yardımcı olur. Siyah dövme pigmenti, tüm lazer dalga boylarını emer, yani en kolay silinebilen dövme rengi siyahtır. Diğer renkler sadece pigment rengine bağlı olarak seçilen lazerler ile tedavi edilebilir. Öncelikle dövmeyi değerlendiren ve size bu konuda tavsiyede bulunabilecek, eğitimli bir profesyonel ile görüşme yapmalısınız. İhtiyacınız olan seans sayısı, dövmenin yapılma zamanına, büyüklüğüne ve rengine bağlı olacaktır. Cildinizin rengi ve dövme pigmentinin ne kadar derine ulaştığı da, aynı zamanda çıkarma tekniğini etkileyecektir.

Genel olarak, lazerle dövme silme işlemi sırasında aşağıdaki aşamalardan geçeceksiniz:

* Gözlerinizi korumak amacıyla bir göz koruma aparatı verilir.

* Dermatolog, tedavi için en etkili seviyeyi belirlemek amacıyla cildinizin reaksiyonunu lazerle test edecektir.

* Dermatolog, cildinizin sadece üstündeki dövme pigmenti tarafından emilecek olan yoğun ışın atışlarını ilk cilt katmanlardan geçirmek için lazer kullanır.

* Daha küçük dövmeler daha az ışına ihtiyaç duyarken, daha büyük olanların dövmeyi ortadan kaldırmak için daha fazla ışına ihtiyacı olacaktır. Her iki durumda da, bir dövmeden tamamen kurtulmak için, birkaç seans gerekir. Her seanstan sonra, dövmenizin giderek daha açık renk olması gerekir.

Lazerle dövme silme işleminde çoğu hastada anestezi gerekmez. Dövmenizin konumuna bağlı olarak, önceden topikal anestezi kremi uygulamak gerekebilir.
Lazeri uyguladıktan hemen sonra, ışın verilen bölgeyi yatıştırmak için bir buz kompresi kullanabilirsiniz. Ve aynı bölgeyi korumak için bir antibiyotik krem veya merhem ve bandaj kullanabilirsiniz. Ayrıca dışarıda olduğunuzda güneş kremi ile kaplı olduğundan emin olmalısınız.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

İçerik Güncelleme Tarihi : 14.12.2022