Prof. Dr. Mustafa ÖZDEMİR

11 Haziran 1970 tarihinde Yozgat’ta doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimini Yozgat ve Kayseri’de tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Dermatoloji uzmanlık eğitimini 1996-2000 yılları arasında yine Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda “ Vitiligo’da cerrahi tedavi yöntemlerinin karşılaştırılması ve basic fibroblast growth factor (bFGF) düzeyi” konulu teziyle tamamladı. Takiben Kıbrıs’ta Girne 200 yataklı askeri hastane’de askerlik görevimi yaptı.

İstanbul’da özel bir hastanede 4 yıl dermatoloji uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2005-2010 yılında Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi ve Selçuklu Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak çalıştı. 2010 yılında Doçentlik unvanını kazandı. 2010-2012 yılları arasında Bezmialem Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalıştı. 2012 tarihinde İstanbul Medipol Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Deri ve Zührevi Hastalıklar AD, Kürsü başkanı olarak atandı.

Ağustos 2015 yılında Profesör oldu. Dermatoloji alanında ilgi alanları; Vitiligo, Behçet hastalığı, saç hastalıkları, alerjik deri hastalıkları, psoriasis, biyolojik tedaviler ve akne hastalığıdır. Kozmetik dermatoloji alanında botulinum toksini uygulamaları, dolgu maddeleri uygulamaları, lazerler, yüz ve cilt gençleştirme sistemleri, ip ile yüz germe, lipoliz ve mezoterapi ile ilgilenmektedir.

İlgilenmiş olduğu alanlarla ilişkili ulusal/uluslararası düzeyde birçok kongrede sunumlar yapmış ve makaleler yayınlamıştır. Editörlüğünü yapmş olduğu “Psoriasis güncel yaklaşımlar” ve “Dermatolojide klinik metrik ölçümler ve sınıflama kriterleri” adlı iki kitabı vardır. Ayrıca birçok kitapta bölüm yazarlığı yapmıştır. Birçok tıbbi derneğe üyeliği vardır ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.